top of page

Podsumowanie Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18

Podsumowanie MMP w futsalu U-18 Znakomicie zaprezentowały się nasze zawodniczki w pierwszych w tym sezonie finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu U-18. Pomimo licznych przeciwności losu zdobywamy brązowy medal przez cały turniej prezentując bardzo dobrą grę i wysoki poziom zaangażowania i determinacji, ale od początku. Już przed mistrzostwami było wiadomo, że zagramy w bardzo mocnej grupie 1. Nasi rywale to Rekord Bielsko Biała /aktualny Mistrz Polski U-18 w futsalu/ , AZS UJ Kraków /aktualny Mistrz Polski seniorek w futsalu/ oraz SMS Łódź, czyli zespoły ze ścisłego topu w Polsce. Pomimo bardzo trudnych spotkań przez te fazę przechodzimy bez porażki, notując dwa remisy i pewne zwycięstwo z Łodzią. W Ćwierćfinale naszym przeciwnikiem okazał się dobrze nam znany zespół Wierzbowianki Wierzbno. Mecz od samego początku ułożył się po naszej myśli i gdyby nie brak koncentracji w końcówce to wynik 5-3 byłby znacznie bardziej okazały. Półfinałowe starcie to nasz najsłabszy mecz w turnieju w którym pomimo licznych okazji do zdobycia goli ostatecznie przegrywamy 0-3. Niestety poza brakiem skuteczności w meczu z gospodyniami zwłaszcza w pierwszej połowie brakowało koncentracji i determinacji, bez których trudno jest rywalizować na tym poziomie. Na domiar złego po porażce w półfinale mamy tylko 15 minut na regenerację i do meczu z ROW Rybnik przystępujemy praktycznie z marszu. Na szczęście szybko zdobyte dwa gole ustawiają spotkanie i ostatecznie wygrywamy 5-1 ciesząc się z kolejnego medalu dla naszej „Trójeczki”. Wielkie brawa należą się całej naszej ekipie, która kolejny raz zaprezentowała się fantastycznie w imprezie rangi mistrzowskiej rozsławiając nasz klub w całej Polsce. Podczas ceremonii dekoracji spotyka nas kolejna miła niespodzianka. Paulina Tomasiak została uznana najlepszą zawodniczką mistrzostw otrzymując w pełni zasłużoną statuetkę. Brawo zespół, brawo Paulina. Wyniki: Mecz o III miejsce: UKS 3 Staszkówka Jelna – ROW Rybnik 5-1 półfinał: UKS 3 Staszkówka Jelna – SWD Wodzisław Śląski 0-3 ćwierćfinał: Wierzbowianka Wierzbno - UKS 3 Staszkówka Jelna 3-5 Mecze grupowe: UKS 3 Staszkówka Jelna – AZS UJ Kraków 2-2 UKS 3 Staszkówka Jelna – SMS Łódz 6-2 UKS 3 Staszkówka Jelna - Rekord Bielsko Biała 1-1


Szczególne podziękowania dla naszych partnerów i sponsorów , w szczególności:

Cutline Wear Factory (partner techniczny) FAKRO Fitness Trzy Korony AG Monter Artur Górowski PWSZ Nowy Sącz GÓR BET Adam Laskowski Marpol W.Małek, R.Małek Spółka Jawna 4cars Wojciech Mróz BR MOTO Usługi ogólnobudowlane Paweł Piksa Leo Trans Ubojnia ZAKLICZYN Antoni Jurkowski Gmina Gródek nad Dunajcem Gmina Moszczenica Małopolska

0 komentarzy
bottom of page